למה אני בעל עסק?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
תוכן שיווקי

יש הרבה דרכים להתנהל בעולם הזה כדי להתפרנס, ואני בחרתי ובוחר כל יום מחדש להיות בעל עסק, למה? למה לוותר על הביטחון שבלהיות שכיר? למה לא ללכת במרכז, במקום היותר בטוח? למה לא ללכת איפה שרגליים רבות כבר כבשו את הדרך, ואולי דרך העפר כבר כוסתה אספלט נח לנסיעה מהירה…?

לדעתי להיות בעל עסק זו הדרך המהירה ביותר (אם כי לא היחידה) להתפתחות אישית. זה נשמע מפתיע? מה להתפתחות אישית ולעסקים? אז זהו. שלדעתי זהו קשר ישיר. בעלי עסקים שלוקחים על עצמם את תפקיד בעל העסק ברצינות ומקבלים את כל מה שהסידור הזה יכול להציע, נמצאים בקורס מודעות, מדרגה ראשונה.

להיות עצמאי
תמונות: אהבה שמעיה

להקים עסק – מה האתגר?
הקמת עסק היא דבר מטלטל. בתור איש מקצוע היית מומחה למקצוע שלך, ספר, קוסמטיקאית, אינסטלטור, חשמלאי, רו"ח, עו"ד. בתור בעל עסק אתה נכנס לתוך מערבולת רגשית, לעיתים כלכלית שמחייבת אותך לרכוש כלים ומיומנויות חדשים במהירות שיא. להתפתח, להיות גמיש, לצאת מהקופסא בכל מובן. כאיש מקצוע רכשת את המיומנות של המקצוע שלך וזהו היה תפקידך.
כבעל עסק אתה נדרש למיומנויות חדשות. בנית ופיתוח מוצרים, תמחור, מיתוג, שיווק, מכירות, ניהול תזרים, דוחות פיננסיים, שכירות מקום, חוקי עזר עירוניים, שירות לקוחות, תכנון שנתי…כל אלו נושאים שלמים שעלייך להחליט מה תעשה איתם. מתי ואיך להיעזר בספקים חיצוניים ומתי ללמוד את הדברים בעצמך ולחסוך את העלות החיצונית. כל אלו כמובן בנוסף לפעילות היומיומית של לספק את השירותים/מוצרים שאתה עושה ממילא.

איזה סוג של עסק תקים?
וכאן באה הבחירה. תוכל להסתכל על העסק שהקמת כמנגנון ליצירת הכנסה ותוכל להסתכל עליו כעל מנגנון להתפתחות אישית. דרך העסק תוכל ללמוד מיומנויות שיעשירו את עולמך. מיתוג למשל היא האמנות של לקרוא לדברים בשם (או לתת להם צורה סימן וצבע) מעורר השראה.. שיווק היא המיומנות של לספר לעולם על הדברים הטובים שיש לך להציע, מכירות זה להכיר את מה שיש לך להציע. ושימוש בשפה ליצירה ושגשוג זו מיומנות נדירה לכל בעל עסק. בתור בעל עסק מודע תוכל ללמוד על יציאה ממשברים במהירות שיא, יצירת הזדמנויות, שיתופי פעולה והכל בקצב שיא. כעצמאי תוכל לבחור מי האנשים שאתה לומד מהם. אתה רוצה ללמוד מהמורה הכי טוב בעולם לשיווק? אין בעיה. המומחה מספר אחד לתמחור? בכיף.
הקמת עסק שכזה משקפת בעיני את התקופה שאנחנו חיים בה. תקופה שמצד אחד יש המון רוח והמון רעיונות לאנשים ומצד שני יש זילות מסוימת בחומר, ובאדמה ובמיומנויות שמאפשרות לכל הרעיונות הנפלאים האלו להתגשם.

האנשים הכי רוחניים כיום
ואנשים שהם הכי רוחניים, לפחות לפי תפישתי, בעידן שאנחנו חיים, אלו אנשים שיודעים לשלב בין הרוח לבין החומר. העולם כבכר לא נחלק ל "אנשים רוחניים" ו "אנשים חומריים" אנחנו בעידן שרוחני זה מי שיודע להגשים. הדורות של ההורים שלנו וההורים שלהם עסקו בחומר, בעבודה ובהגשמה כל הזמן ולא התפנו לרוח. הדור הקודם לנו, ילדי הפרחים היו רוחניים, קיבלו מסרים, הבינו את עוצמתה של אהבה. עלינו, על הדור הזה לחבר בין השניים. זו המשימה שלנו. אני גם הרוחני וגם המעשי. ועסק זה בדיוק זה. להיות בעל עסק זה לקחת את החזון שלכם, את הרעיון המופלא שקיבלתם איך לשרת מישהו, איך לעשות את העולם מקום טוב יותר או יעיל יותר. איך ליצור מוצר חדש או שירות חדש, או לעשות דברים מוכרים בדרך חדשה. ולגרום לו לקרות על פני האדמה
וחוץ מזה, בזמן שכל התהליך היפה הזה מתרחש, אני ממליץ שיהיה הרבה שפע מסביבכם . זה הרבה יותר נעים להגשים את עצמכם כשיש שפע רגשי ושפע חומרי, להיות בעלי אמצעים לגדילה וצמיחה וגם לקבל הכרת תודה, לקבל אהבה ולהרגיש שאתם עושים משהו נפלא למען עצמכם ולמען העולם שמסביבכם.
ואת כל זה אפשר ללמוד. את הרוח, את החומר ובעיקר את התפקיד הכל כך ייחודי שלכם ושל העסק שלכם.

בברכת הגשמה מאוזנת

אהבה שמעיה

מרעיון למליון – העסק כמנוע לצמיחה אישית

התוכן היה מעניין? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
למה אני בעל עסק?
גלילה למעלה דילוג לתוכן